Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Informacja

Utworzono dnia 12.03.2020

Szanowni Państwo, w związku z aktualną sytuacją w naszym kraju dotyczącą KORONAWIRUSA zwracamy się do Państwa z prośbą o zminimalizowanie wizyt w tutejszym urzędzie, tj. Żagań, ul. Śląska 1, Żagań, ul. Rybacja 38 oraz Żagan, ul. Szprotawska...

czytaj dalej na temat: Informacja

Program Aktywny Samorząd 2020

Utworzono dnia 02.03.2020

Aktywny samorząd 2020 w systemie SOW

 

  • 1 marca 2020 – uruchomiliśmy elektroniczne nabory w programie Aktywny samorząd.

Wykorzystując darmowy System SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON  (sow.pfron.org.pl) można złożyć elektroniczny wniosek (bez wychodzenia z domu,) również w dzień wolny od pracy.

 

Zgodnie z nowymi zasadami AS w 2020 roku elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane dla Wnioskodawców w dwóch sytuacjach:

  • W przypadku Modułu I jest to 10 punktów preferencyjnych podczas oceny merytorycznej wniosków,
  • W przypadku Modułu II jest to zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 800 zł dla Wnioskodawców, którzy skorzystają z tego zwiększenia po raz pierwszy.

Żeby złożyć wniosek w wersji elektronicznej w dedykowanym systemie SOW przygotowanym przez PFRON:  
 

Należy wejść na stronę: https://sow.pfron.org.pl/ i zalogowac się w systemie SOW poprzez profil zaufany założony na platformie ePUAP.

JAK TO ZROBIĆ?

wszelkie informacje na temat założenia profilu zaufanego  znajdą Państwo pod adresem:

 lub 

 

Można także skorzystać  z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Zapraszamy także do kontaktu z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynna w dni robocze, godziny 9.00 – 17.00).

 

Wszelkie informacje o tym jak założyć Profil Zaufany na platformie ePUAP, włącznie z filmem instruktażowym dostępne są również na portalu SOW.

 

Złożenie wniosku o dofinansowanie w systemie SOW może być pierwszym, ważnym krokiem zmierzającym do korzystania z zalet całej gamy usług i instrumentów dostępnych w przestrzeni publicznej dla posiadaczy podpisu elektronicznego/Profilu Zaufanego na platformie ePUAP

System SOW przewiduje znakomite ułatwienia i uproszczenie wszelkich procedur związanych z aplikowaniem o pomoc i realizacją programu, co powinno przyspieszyć także realizację wniosków i uzyskanie pomocy.

System SOW, wyposażony we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: wniosków o dofinansowanie, umów i  inne funkcjonalności, ułatwi realizację programu. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowania lub rozliczenia dofinansowania, Wnioskodawca może skanować/powielać w formie elektronicznej i takie będą podstawą oceny formalnej i merytorycznej wniosku oraz zawarcia umowy i rozliczenia dofinansowania.

PFRON dołożył wszelkich starań, by zminimalizować zakres danych wymaganych do zarejestrowania wniosku. Dużym ułatwieniem będzie możliwość wykorzystywania wprowadzonych danych w przyszłości – w trakcie aplikowania o kolejne wsparcie ze środków PFRON.

 

Wnioski o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”  można składać również w wersji papierowej.

 

Wszelkie informacje merytoryczne na temat realizacji programu w 2020 r. wraz z formularzami wniosków i załącznikami do pobrania w przypadku złożenia wniosku w wersji papierowej dostępne będą w zakładce Aktywny Samorząd – AKTYWNY SAMORZĄD 2020 – Moduł I, Moduł II.

czytaj dalej na temat: Program Aktywny Samorząd 2020

Pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 17.02.2020

W dniu 13 lutego 2020r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Starosta Żagański powołał w skład Rady następujące osoby: -Krzywiec Maria -Mendrek...

czytaj dalej na temat: Pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 30.01.2020

INFORMACJA   Informujemy, iż Zarządzeniem Starosty Żagańskiego z dnia 23 stycznia 2020 roku została powołana Powiatowa Społeczna rada ds. Osób Niepełnosprawnych na lata 2020 – 2023. W skład rady wchodzą: 1. Maria Krzywiec ( Polski Związek Emerytów...

czytaj dalej na temat: Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Składanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON bez wychodzenia z domu

Utworzono dnia 13.01.2020

Turnusy rehabilitacyjne i przedmioty ortopedyczne - zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie bez wychodzenia z domu!

czytaj dalej na temat: Składanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON bez wychodzenia z domu

Ogłoszenie o naborze do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 19.12.2019

OGŁOSZENIE STAROSTY ŻAGAŃSKIEGO z dnia 19 grudnia 2019r.     w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu...

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o naborze do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Godziny otwarcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w okresie świąteczno-noworocznym

Utworzono dnia 16.12.2019
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu informuje, że w okresie świateczno-noworocznym zmieniają się godziny otwarcia jednostki: 18.12.2019 r.        PCPR w Żaganiu czynne w godz.:     7.30 - 13.30 24.12.2019 r.        PCPR w...
czytaj dalej na temat: Godziny otwarcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w okresie świąteczno-noworocznym

Zmiany do Programu AKTYWNY SAMORZĄD na 2019 rok

Utworzono dnia 25.07.2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu informuje, że w okresie naboru wniosków w 2019 r., w ramach Modułu I pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych daje możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym - Obszar C Zadanie 1 „Aktywny Samorząd”.

Odbiorcą pomocy w obszarze C, zadanie 1 jest osoba posiadająca :

  • znaczny stopień niepełnosprawności lub w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności,
  • zatrudnienie lub nauka lub potwierdzone opinią eksperta PFRON rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie,
  • wiek do lat 18 lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie,
  • dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym,

W przypadku osób pozostających bez zatrudnienia i nie kontynuujących nauki a posiadających zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne na wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym (specjalny) , potwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - nie jest potrzebna pozytywna opinia eksperta PFRON.

Osoby poza wiekiem aktywności zawodowej (w wieku emerytalnym) mogą uzyskać wsparcie w programie, gdy są zatrudnione.

 

Obowiązujący termin składania wniosków :  do 31.08.2019r.

(miejsce składania wniosków: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu, ul. Śląska 1, 68-100 Żagań, pokój nr 3)

Wszelkie zmiany dotyczące Kierunków działań i warunki brzegowych(…) w 2019 dostępne będą na stronie Funduszu: www.pfron.org.pl. Wszelkie szczegółowe informacje i dokumenty dotyczące realizacji przez Powiat Żagański programu - po zmianach,  wraz z formularzem wniosku i terminem rozpoczynającym nabór wniosków w ramach Modułu I, Obszar C, zadanie 1 będą możliwe do udostępnienia na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu: www.zagan.naszepcpr.pl w zakładce AKTYWNY SAMORZĄD - po przyjęciu przez Zarząd Powiatu Żagańskiego nowego Regulaminu przyznawania dofinansowań w ramach Programu „Aktywny Samorząd”. Osoby zainteresowane prosimy także o kontakt z pracownikami merytorycznymi realizującymi zadanie- pokój nr 3, tel. 68 477 77 97; pokój nr 6, tel. 68 477 77 75.

czytaj dalej na temat: Zmiany do Programu AKTYWNY SAMORZĄD na 2019 rok

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 139

W poprzednim tygodniu: 131

W tym miesiącu: 306

W poprzednim miesiącu: 686

Wszystkich: 29107